základní škola

Návštěvy knihoven | Kuchtíci (III. 2024)

Prvňáci v knihovně
Prvňáčci už umí skoro všechna písmena, a proto byl nejvyšší čas v březnu, který je také označován jako „Měsíc čtenářů“, navštívit naší obecní knihovnu ve Starém Hobzí. Paní knihovnice jim přečetla pěknou a poučnou pohádku o uklízení a pak se mohli porozhlédnout, co je v knihovně k půjčení. Někteří se hned začetli do knih, také si mohli vyrobit záložku, ale nejvíce děti zaujaly interaktivní hlasové knížky. Děkujeme paní knihovnici, protože se dětem v knihovně moc líbilo. Věříme, že se z nich stanou pravidelní návštěvníci.

Knihovna v Dačicích
Děti z 2. a 3. ročníku se v pondělí 18.3. vydaly do Dačic do Knihovny Matěje Mikšíčka. Paní knihovnice Kadlecová pro ně připravila program na téma hračky.
Kromě povídání o hračkách, kterých mají děti hodně a tolik jich nepotřebují, poslouchaly příběh Největší přání z knihy Ester Staré. Příběh byl poučný, ukázal dětem, že důležitější než podléhání reklamě, která vybízí k nakupování nových hraček je kamarádství a vzájemné vztahy v rodině.

Kroužek vaření
Kuchtíci tentokrát pekli „šneky“ z listového těsta.