mateřská školazákladní škola

MŠ – příprava na Velikonoce | ZŠ – beseda s myslivcem

Jaro a Velikonoce
S dětmi jsme si tento týden zasadili semínka rostlinek, které si děti přinesly, zazpívali jsme si při tom písničku „Vstávej semínko holala…”, radovali jsme se z pěkného počasí na zahrádce a vyrobili jsme si krásné velikonoční dekorace.

Beseda s myslivcem
V pátek 15. března po vynesení Morany se děti vydaly do myslivecké chaty na kraji Starého Hobzí, kde na ně čekal myslivecký hospodář pan Máša. Hlavním cílem besedy bylo poučit děti, že mláďata zvířat, která se na jaře narodí a mohou se zdát opuštěná, se nesmí hladit nebo odnášet pryč. Pak je velké riziko, že uhynou. Děti si také prohlédly trofeje a vycpaná zvířata, která žijí v okolních lesích. Nakonec dostaly odpovědi na své zvídavé otázky. Děkujeme za zajímavé povídání.