Vánoční soutěž – 1. stupeň (XI. 2022)

Vyhlášení soutěže – 4. týdny, 4 soutěže. Navíc 1. a 2. týden bude hodnocen ještě v soutěži školního časopisu (tedy možnost další výhry! )
Zobrazit

Rubriky: aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vánoční soutěž – 1. stupeň (XI. 2022)

Chemie v 8. a 9. ročníku (XI. 2022)

WP_pruhŽáci 8. a 9. ročníku si vyzkoušeli, jaké to je „být chemikem“. Na osmáky čekalo jejich vůbec první laboratorní cvičení, které zvládli na výbornou. Tématem byla filtrace. Sami si sestavili filtrační aparaturu a jejich úkolem bylo, přefiltrovat směs křídy s vodou přes 3 různé filtrační materiály. Zaznamenávali čas každé filtrace a na závěr porovnávali čistotu všech filtrátů.
Deváťáci si v rámci laboratorního cvičení zase dokázali, jak různé faktory ovlivňují rychlost chemické reakce. Ověřili si tak poznatky, které se naučili v hodině chemie.
S žáky 8. ročníku jsme se také vydali na exkurzi do čistírny odpadních vod ve Starém Hobzí. S činností tohoto objektu nás velmi odborně, a přesto srozumitelně seznámil pan starosta Milan Čermák, kterému tímto moc děkujeme.


Celý příspěvek

Rubriky: základní škola | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Chemie v 8. a 9. ročníku (XI. 2022)

Divadlo | Plavání | Přírodověda (XI. 2022)

WP_pruhAfrická pohádka – Podivuhodná dobrodružství doktora Holuba
Do školy za námi přijeli herci z Divadélka pro školy z Hradce Králové. Pro děti z mateřské školy a 1. stupně zahráli africkou pohádku. V ní nám známý cestovatel a dobrodruh doktor Emil Holub vyprávěl zážitky ze své cesty po Africe. Vyléčil nastydlého slona, pomatenou žirafu, mrzutého lva, zachránil zbloudilého synáčka paní hraběnky ze spárů obrovského hada a s pomocí zvířat pěkně prohnal nezdárného lovce.
Pohádka byla nejen zábavná, ale i poučná.
Závěr plavání
Dne 23.11.2022 jsme úspěšně ukončili plavecký výcvik. Děti se v plavání značně zdokonalily a všechny lekce si s radostí užívaly. Hřebem závěrečné lekce byly plavecké závody, ve kterých mezi sebou poměřili síly naši nejlepší plavci. Z dívek se na 1. místě umístila Terezka a na 2. místě Eliška. U chlapců bylo pořadí: 1. místo Teodor, 2. místo Samuel a 3. místo Matyáš. Všichni žáci byli odměněni Mokrým vysvědčením.
Přírodověda 4. ročník – projekt „Les“
Učivo o lese děti zpracovaly ve společném projektu. Součástí projektu byly i referáty o zvířatech žijících v lese.

Celý příspěvek

Rubriky: mateřská škola, základní škola | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Divadlo | Plavání | Přírodověda (XI. 2022)

Roboti. Roboti? Roboti! (XI. 2022)

WP_pruhAkce IROP
Na první letošní návštěvu v rámci projektu IROP k nám zavítaly okolní mateřské školy. Paní učitelka si pro ně připravila zábavné hry s Beeboty a robotickou stavebnicí Lego. Zvládnout s robotem úklid nebo si zatančit je přece legrace.
Robotika v 1. a 2. ročníku
Beeboti, ozoboti a roboti – tak toto nejsou pro žáky z prvního a druhého ročníku žádná cizí slova. Pod vedením paní učitelky informatiky si přišli vyzkoušet, jak takovou včelku nebo ozobota naprogramovat. S roboty z Lega, které pro ně postavili žáci z druhé stupně, si vyzkoušeli, jak vypadá robotický úklid a taneční kreace.
poznámka: „robotí“ fotky 1. a 2. roč. byly přidány do fotoalba výše uvedené akce

Rubriky: mateřská škola, základní škola | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Roboti. Roboti? Roboti! (XI. 2022)

MŠ – svatý Martin | Naše zdraví  (XI.2022)

WP_pruhSvatý Martin
Děti se v tomto dnu seznámily s lidovou tradicí svatého Martina. Pomocí tohoto tématu procvičovaly jemnou motoriku, pohybové, rytmické a hudební dovednosti, předmatematickou gramotnost a spolupráci ve skupině.
Moje tělo, moje zdraví
Jak již samotný název tématu napovídá, děti si díky němu v tomto týdnu pomocí různých činností utvářely představy o zdravých životních návycích, postoje k zdravému životnímu stylu, rozlišovaly zdravé a nezdravé potraviny, seznamovaly se s částmi lidského těla a smysly, které každodenně využíváme. Učily se, jak pečovat o své zdraví a jak předcházet různým nemocem a úrazům.


Celý příspěvek

Rubriky: mateřská škola | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MŠ – svatý Martin | Naše zdraví  (XI.2022)

Pejsek a kočička ve 2. ročníku (XI. 2022)

WP_pruhS dětmi jsme se pustili do čtení pohádek O pejskovi a kočičce. Nejdříve „Jak pekli dort“ a „Jak myli podlahu“. Po přečtení děti ve dvojicích plnily úkoly na pracovním listu, odpovídaly na otázky, hledaly, kdo knihu napsal a ilustroval, kolik kniha obsahuje pohádek.
V matematice ve dvojicích počítaly příklady vycházející z pohádek. Například kolik korun kočička zaplatila za suroviny do dortu, kolik litrů vody pejsek vypil, kolik kusů potravin dali do dortu…
V pracovních činnostech jsme se pustili také do tvoření obrázku pejska a kočičky.
Z knihy J. Čapka čteme o pejskovi a kočičce další pohádky.


Celý příspěvek

Rubriky: základní škola | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pejsek a kočička ve 2. ročníku (XI. 2022)

MŠ – úvod listopadu (XI. 2022)

WP_pruhKabát, šála, čepice, to mám sluší nejvíce
Co si obléct v zimě, na podzim, když prší, a co v létě? O tom všem jsme si s dětmi povídali v tomto týdnu. Připomněli jsme si, jaké změny nám chladné počasí přineslo a jak moc se liší od léta. Děti třídily oblečení podle ročních období, poznávaly oblečení své a svých kamarádů, učily se písničku o tom, jak je důležité trénovat oblékání, a připomněly si, co si oblékáme jako první a co jako poslední. Vyrobily si šálu i čepici z papíru a vyzkoušely si, jak dobře na tom každé při oblékání je…
Pyžamová párty
Na konci týdne jsme si společně uspořádali pyžamovou párty.

Rubriky: mateřská škola | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MŠ – úvod listopadu (XI. 2022)

Do světa za poznáním (XI. 2022)

WP_pruhExkurze v Pateb, s.r.o., Jemnice
Ve středu 9. listopadu navštívili žáci osmého a devátého ročníku psychiatrickou léčebnu v Jemnici. V rámci preventivního programu se dozvěděli s jakými závislostmi a problémy se zde lidé mohou léčit. Vyzkoušeli si, jak probíhá terapie s drogově závislým jedincem nebo alkoholikem. Po skončení programu se vydali na okružní cestu centrem Jemnice.


Celý příspěvek

Rubriky: základní škola | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Do světa za poznáním (XI. 2022)

Říjnový Slon

WP_pruhChtěli byste si přečíst říjnové číslo našeho školního časopisu?
Ve formátu *.pdf ho naleznete na níže uvedeném odkazu.

Slon – ZDE

Rubriky: časopis Slon | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Říjnový Slon

Písmenkový den (XI. 2022)

WP_pruhDěti z první třídy se v pátek 4. listopadu loučily s Živou abecedou a slavnostně si přebíraly Slabikář. Den byl plný her a tvoření. Nejdříve se děti samy proměnily v písmena, pak je poznávaly po hmatu a také vytvořily písmenkové listy z vystříhaných písmen z novin a časopisů, kde pozorovaly různé varianty písma. Pomáhali jim i třeťáci a za odměnu se také s nimi podělili o písmenka pečená z těsta. To byla dobrota! .
Zobrazit video

Rubriky: základní škola | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Písmenkový den (XI. 2022)