Projekt „Vesmír“

WP_pruhV druhém lednovém týdnu jsme se s žáky 5. ročníky pustili do projektu Vesmír. A jelikož nás problematika vesmíru velmi bavila a zajímala již ve výuce, dá se o něm totiž vymýšlet mnoho teorií, úvah a spekulací, tak jsme si i na projektu dali velmi záležet. Každý z žáků přispěl tím, co ho z vesmíru zaujalo nejvíce, někdo připomněl slavnou fenku Lajku, další Saturnovy prstence, jiný octomilky, což byly první živé organismy vyslané raketou do vesmíru.


Celý příspěvek

Rubriky: základní škola | Napsat komentář

Olympiáda v AJ

WP_pruhŠkolní kolo anglické olympiády bylo rozděleno na dvě kategorie a mělo dvě části. První částí byl test, kterého se zúčastnili všichni žáci 2. stupně. Tři nejlepší z každé kategorie postoupili do druhé části, ústní zkoušky, v níž měli prokázat jazykovou zdatnost v popisu obrázku, konverzaci na zadané téma a stručně charakterizovat svou osobu. Do 2. kola z mladší kategorie postoupil Petr a ze starší kategorie Josef. Chlapcům přejeme hodně štěstí v okresním kole.
Celý příspěvek

Rubriky: základní škola | Napsat komentář

Hurá na sníh!

WP_pruhLetošní zima si dala opravdu načas, ale přece jsme se dočkali. Kdoví, jak dlouho nám sněhová nadílka vydrží, a proto není čas ztrácet čas a hned druhý den bereme do školy boby, placky, pekáče, sáňky, zkrátka vše, na čem se dá sjíždět ze svahu. Žáci nedočkavě vyhlížejí konec 2. hodiny a hned po zvonění na sebe navlékají šusťáky, kombinézy, čepice, ušanky i rukavice. Nadšení je veliké, radost ohromná, a tak se ze svahu a do svahu jezdíme znovu a znovu celé dvě vyučovací hodiny. Do školy se děti vrátily spokojené a příjemně unavené z čerstvého vzduchu. Co víc dodat? Snad jen víc takových pravých zimních chvil.


Zapněte si HD rozlišení a zobrazení na celou obrazovku.

Rubriky: základní škola | Napsat komentář

MŠ – sněhuláci

WP_pruhVydali jsme se na procházku, ale nešli moc daleko, vlastně jen kousek, abychom měli čas na oblíbenou zimní kratochvíli – stavění sněhuláků. To bylo! 🙂

Na úvodní stranu » MŠ na sněhu (20.1.2020)
Rubriky: mateřská škola | Napsat komentář

Prvouka v 2. ročníku

WP_pruhDruháci se učí o lidském těle. V hodinách prvouky a pracovních činností skládali a také vytvářeli kostru. Podívejte se, jak se jim „kostlivec“ povedl.
(Model byl samozřejmě vertikální, ale na web se více hodí jako “ležící, spící”.) 😉


Celý příspěvek

Rubriky: základní škola | Napsat komentář

Leden v 1. ročníku

WP_pruhTady je malá ukázka toho, co děláme a co se děti naučily. V matematice už počítáme do deseti. Nacvičujeme orientaci v číselné řadě a hledáme výsledky příkladů. Ve výtvarné výchově jsme otiskovali stopy lesních zvířat, která běhají v zimě venku.
V tělocviku jsme hráli hru „Na škodíky“ a probíhali překážkovou dráhu. Učení pomoci her a činností děti baví.


Více fotografií ZDE.

Rubriky: základní škola | Napsat komentář

Pokusy v prvouce (3. roč.)

WP_pruhHodiny prvouky si zpestřujeme pokusy a praktickými úkoly. Vyzkoušeli jsme naše smysly – hlavně chuť a čich. Ochutnali a očichali jsme co se dalo (čokoládu, česnek apod.) Potom jsme vyzkoušeli, které látky jsou rozpustné ve vodě, při jaké teplotě vře voda a za jak dlouho se roztají sněhová koule. Také jsme si ukázali proč zhasne svíčka, když ji přikryjeme baňkou. Hodina uběhla jak voda a děti si osvojily mnohé praktické zkušenosti.


Celý příspěvek

Rubriky: základní škola | Napsat komentář