Den otevřených dveří

WP_pruhVe středu 14. března se u nás ve škole konal Den otevřených dveří. Veřejnost mohla nahlédnout přímo do výuky a prohlédnout si školu. Odpoledne byl pro všechny zájemce připraven bohatý program: keramické a výtvarné dílny, sportovní hry s překážkovou dráhou, chemické pokusy, edukativní a deskové hry, jazykové kvízy a zajímavosti. Nechyběla ani ochutnávka ve školní jídelně.
Součástí bylo i setkání s předškoláky, kteří si mohli vyzkoušet, co je zanedlouho čeká.

Na úvodní stranu » Vítáme vás! (14.3.2018)
Rubriky: mateřská škola, školní družina, školní jídelna, základní škola | Napsat komentář

Bruslíme!

WP_pruhDne 12. 3. navštívili již tradičně žáci 2. stupně a některé děti z 1. stupně zimní stadion v Moravských Budějovicích. Protože většina z nás si letošní zimu na bruslích moc neužila, nemohli jsme se dočkat, až vyjedeme na ledovou plochu. Kdo chtěl, vyzkoušel si jízdu pod lanem, zahrál si na mrazíka a sluníčko nebo si zasoutěžil ve slalomu mezi kužely. S jízdou na bruslích neměl tentokrát nikdo větší problém, a tak jsme si sportovní dopoledne naplno užili. Důležité je, že jsme se všichni vrátili v pořádku do školy, sice unavení, ale s úsměvem na tváři.
Aktualizace 14. 3. 2018: přidáno HD video


Celý příspěvek

Rubriky: základní škola | Napsat komentář

Pozorujeme fyzikální zákony

WP_pruh„Jaro dělá pokusy“ – jak se zpívá v jedné dětské písničce. Na jaro si sice ještě chvilku počkáme, ale do pokusů jsme se pustili s velkou zvědavostí hned. Vyzkoušeli jsme si několik jednoduchých pokusů, které jsou bezpečné a každý je zvládne i doma. Pomocí nich jsme se snažili porozumět jevům, které kolem sebe každodenně vidíme. Nahlédli jsme např. do oblastí: setrvačnost, gravitace, kapaliny, vzduch, zvuk a magnety.
Děti pozorování velmi bavilo a ještě s větším nadšením jednoduché pokusy po předvedení zkoušely samy.
Celý příspěvek

Rubriky: základní škola | Napsat komentář

Sběr starého papíru (šk.rok 2017/2018)

WP_pruhPokračujeme ve sběru – pomůžeme tím přírodě a také škole vyděláme nějakou tu korunu. Huh
Výsledky 09/2017 – 02/2018
Celý příspěvek

Rubriky: mateřská škola, školní družina, školní jídelna, základní škola | Napsat komentář

Únorový Slon

WP_pruh

Chtěli byste si přečíst únorové číslo našeho školního časopisu?
Ve formátu *.pdf ho naleznete na níže uvedeném odkazu.

Slon – ZDE

Rubriky: časopis Slon | Napsat komentář

Jack & Joe

WP_pruhVe středu 28. 2. se žáci 8. a 9. ročníku vypravili do Dačic. Čekalo nás tam anglické divadelní představení s názvem Jack & Joe. Příběhem nás provázela jednovaječná dvojčata. Ze zdánlivě neškodné situace v životě dvou bratrů se před našima očima odehrál vtipný příběh, v němž šlo ale i o život! Nápadité a humorné vystoupení se nám velice líbilo. Zároveň jsme se přesvědčili o tom, jak dobře ovládáme anglický jazyk, neboť jsme celému příběhu porozuměli. A co si z něj kromě dobrého pocitu odnášíme? Dávejme si pozor na non-edible mushrooms!
Celý příspěvek

Rubriky: základní škola | Napsat komentář

Beseda s hasičem

WP_pruhV úterý 27. února navštívil žáky 1. stupně pan Novák z organizace Sboru dobrovolných hasičů Staré Hobzí. Besedoval s nimi o velmi pestré práci hasičů, o jejich pomoci lidem v krizových situacích. Při nastínění modelových situací s dětmi mluvil o správném chování, zmínil možná nebezpečí v zimním období apod. Zopakoval s dětmi důležitá telefonní čísla a připomněl, co říct do telefonu, aby pomoc přijela co nejrychleji. Pustil nám zajímavá videa a ukázal odkaz na pěknou webovou stránku hasičů určenou právě dětem. Na závěr dostali zvídálci prostor na otázky. Děkujeme panu Novákovi za čas, který našim dětem věnoval!


Celý příspěvek

Rubriky: základní škola | Napsat komentář