Projekt „Moje obec“

WP_pruhBiovesnice Perníkovice? Akvárium pro žraloky?
Proč ne? Žáci 9. ročníku totiž pracovali na projektu „Moje obec“ a byli vskutku kreativní. Ono totiž zajistit bydlení, pracovní příležitosti, vybudovat kulturní a sportovní zázemí, to není jen tak. K tomu je třeba mít schopné představitele obce a mnoho dalšího, aby se v obci dobře žilo. Zajímavý pokus, jak se pracuje ve státní správě, pojali deváťáci velmi vážně a někteří tím třeba položili základ své budoucí politické kariéry. 😊


Celý příspěvek

Rubriky: základní škola | Napsat komentář

Podzim ve 3. ročníku

WP_pruhPodzim si užíváme ve škole už dlouho. Barvy a plody podzimu nás inspirují k mnohým pracovním i výtvarným činnostem. Kreativně tvoříme z materiálů, které nám nabízí příroda.
Můžete se podívat…

Na úvodní stranu » 3. ročník (IX. 2018)
Rubriky: základní škola | Napsat komentář

Projekt “Zvířata”

WP_pruhVe dnech 24. a 25. září 2018 se uskutečnil ve 4. ročníku v rámci angličtiny projekt Animals. Žáci přinesli do školy obrázky afrických zvířat, o kterých se už ve škole učili. Také se seznámili s novými anglickými slovíčky, se kterými se dosud ještě nesetkali. Povídali jsme si o zvířatech, jak vypadají, kde žijí a čím se živí. Společně jsme vyrobili velký obrázkový plakát, kde jsou všechny informace o zvířatech anglicky napsány. Také jsme propojili mezipředmětové vztahy – angličtinu s výtvarnou výchovou a přírodovědou. Děti projektové vyučování velmi bavilo, pracovaly se zaujetím.


Celý příspěvek

Rubriky: základní škola | Napsat komentář

Září v 1. ročníku

WP_pruhUběhl jeden měsíc a noví prvňáčci se už hodně naučili. Jak? Pomocí her a různých činností. Navlékali jeřabiny, modelovali první písmenka, počítali koláčky a jablíčka, nalepovali berušky a mnoho dalšího. Podívejte se, jak se jim dařilo.

Na úvodní stranu » První měsíc školy (IX. 2018)
Rubriky: základní škola | Napsat komentář

Zářijový Slon

WP_pruh

Chtěli byste si přečíst zářijové číslo našeho školního časopisu?
Ve formátu *.pdf ho naleznete na níže uvedeném odkazu.
Hezké svatováclavské časy!

Slon – ZDE

Rubriky: časopis Slon | Napsat komentář

Příroda i divadlo ve školce

WP_pruhEnvironmentální výchova v MŠ (14.9.)
Pomocí pohádky „Kapřík Metlík“ se děti seznámily s životem ryb v našich rybnících. Viděly živého raka a živé jesetery, které si mohly pohladit.

Život v mraveništi (18.9.)
Dnes se děti v rámci environmentální výchovy seznamovaly s životem mravenců. Pěknou hravou formou se dověděly, jak se mravenci množí, jak rostou, kde žijí a čím se živí.

MŠ v divadle (19.9.)
Ve středu 19.9. jsme se vydali do Jemnice na divadelní představení Káťa a Škubánek. Svezli jsme se autobusem, prošli se po zámeckém parku a pak hurá na pohádku, která se nám moc líbila. 🙂

Na úvodní stranu » Tři akce v MŠ (IX. 2018)
Rubriky: mateřská škola | Napsat komentář

Běh v zámeckém parku

WP_pruhV pátek 21. 9. se konal již tradiční běh zámeckým parkem v Dačicích. Opět jsme nelenili a s týmem našich nejlepších běžců jsme se jeli poprat o cenné kovy. V kategoriích starších děvčat si Anetka doběhla pro stříbrnou medaili a Verča vybojovala bronzovou. Pozadu nezůstali ani naši ostatní závodníci, Ondra a Ilonka, kteří si ve velké konkurenci doběhli taktéž pro velmi pěkné umístění.
Všem sportovcům děkujeme za výbornou reprezentaci školy!


Celý příspěvek

Rubriky: základní škola | Napsat komentář