Mladý zdravotník

WP_pruhZdravotní soutěže „Mladý zdravotník“ v Jindřichově Hradci se zúčastnili mladší žáci z 6. a 7. ročníku a jako jejich vedoucí žákyně 9. ročníku.
V této soutěži byly otázky, které se týkaly křižovatek, drog, zdravovědy, ale hlavně se musely děti poprat s připravenými situacemi (nehodami), jako je např. autonehoda, hazard s pyrotechnikou, kde zúčastněná kromě popálenin měla i amputovaný prst. Soutěžící museli tyto zraněné ošetřit, zavolat sanitku a uklidnit hysterickou ženu, která byla tomuto dramatu přítomna. Nebojte se však, vše bylo jen simulované žákyněmi ze zdravotní školy z Jindřichova Hradce.
Tyto a další úkoly zvládli naši velmi dobře a v soutěži se umístili na 7. místě.


Celý příspěvek

Rubriky: základní škola | Napsat komentář

Mladý záchranář

WP_pruhSoutěže „Mladý záchranář“ se zúčastnili žáci 6. – 8. ročníku. Na každých 14 dní jsme dostali 2 velké úkoly, které jsme vypracovali a poslali přes Facebook k vyhodnocení. Takto jsme zvládli celkem 8 úkolů. Seznámili jsme se např. s eCall systémem, Florián systémem nebo s nebezpečnými látkami, jako je chlor.
A výsledky? Z 38 škol, které se do soutěže přihlásily, jsme byli na 7. místě. Bohužel do dalšího kola postupovalo prvních šest škol, takže nám postup utekl jen o malý kousek!
Celý příspěvek

Rubriky: základní škola | Napsat komentář

Dopravní soutěže

WP_pruhDopravní soutěž mladých cyklistů v Dačicích
„Dopravní soutěž mladých cyklistů“ se uskutečnila v Dačicích v areálu ZŠ, ulice B. Němcové. Tohoto oblastního kola se zúčastnili starší žáci z 8. a 9. ročníku. Soutěžilo se v jízdě zručnosti, v jízdě městem, plnily se úkoly ze zdravovědy a z pravidel silničního provozu. V této soutěži se žáci umístili na krásném 3. místě, a tak postoupili do okresního kola konaného v Třeboni.
Za jednotlivce musíme pochválit Aleše, který získal 2. místo ze všech soutěžících v II. kategorii.


Celý příspěvek

Rubriky: základní škola | Napsat komentář

Úřad práce

WP_pruhV úterý 22. května se vydali osmáci na Úřad práce do Jindřichova Hradce. Zúčastnili se zde programu k volbě budoucího povolání. Děti se zde seznámily se základními údaji o trhu práce v ČR se zaměřením na region, ve kterém žijí, a získaly konkrétní informace o možnostech dalšího vzdělávání na středních školách.


Celý příspěvek

Rubriky: základní škola | Napsat komentář

Zdravý životní styl

WP_pruhTento měsíc se ve 3. a 4. ročníku nese v duchu zdraví. Nejen že děti degustovaly zdravé potraviny z programu Mléko do škol, ale také se zdravému životnímu stylu věnovaly v rámci projektu. Společně jsme si připomněli zásady zdravého způsobu života a každý si vytvořil svůj originální plakát. Děti si mohly vybrat ze dvou panáčků – červený byl obklopen potravinami, které nejsou zdravé, a zelený panáček se nacházel mezi potravinami, které jsou našemu zdraví prospěšné. Děti se mezi panáčky orientovaly a některé si dokonce zvolily oba. V rámci zdravého dne také poodkryly tajemství nejrůznějších možností využití školního padáku. Děti škála jeho využití skutečně bavila a těší se na další hry.


Celý příspěvek

Rubriky: základní škola | Napsat komentář

Sběr starého papíru (šk.rok 2017/2018)

WP_pruhPokračujeme ve sběru – pomůžeme tím přírodě a také škole vyděláme nějakou tu korunu. Huh
Výsledky 09/2017 – 04/2018
Celý příspěvek

Rubriky: mateřská škola, školní družina, školní jídelna, základní škola | Napsat komentář

Degustujeme

WP_pruhOchutnávka mléčných výrobků ze školního programu Mléko do škol
V úterý 15. 5. 2018 proběhla ve všech třídách ochutnávka mléčných výrobků. Žáci měli příležitost ochutnat různé druhy sýrů, ochucených mlék, bílý jogurt nebo tvaroh, pomazánková másla a zhodnotit výrobky a popovídat si o různých chutích mléčných výrobků – známých či do dneška neznámých.


Celý příspěvek

Rubriky: základní škola | Napsat komentář