Předávání vysvědčení (VI. 2022)

WP_pruhVysvědčení na 1. stupni
Dnešní den 30. 6. byl pro děti slavnostní. Na předávání vysvědčení se už opravdu těšily.
Všechny děti si zaslouží velkou pochvalu za celoroční školní práci.
Teď jsou na řadě zasloužené prázdniny.
Přejeme všem našim žákům krásné prázdniny, plné zážitků a pohody.

Poslední školní den 2. stupně
Jako tradičně si děti přišly v tento den přebrat vysvědčení a rozloučit se se svými učiteli. Svoje poslední vysvědčení na této škole si odnesli naši letošní deváťáci. Přejeme jim hodně úspěchů v jejich dalším počínání. A hurá na prázdniny!

Rubriky: základní škola | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Předávání vysvědčení (VI. 2022)

Červnový Slon

WP_pruhChtěli byste si přečíst červnové číslo našeho školního časopisu?
Ve formátu *.pdf ho naleznete na níže uvedeném odkazu.

Slon – ZDE

Rubriky: časopis Slon | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Červnový Slon

A odměnu získávají… (VI. 2022)

WP_pruhSlavnostní ukončení školního roku a předání odměn za úspěšnou reprezentaci školy v dopravní soutěži a sběr papíru.
Celý příspěvek

Rubriky: základní škola | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem A odměnu získávají… (VI. 2022)

Sportovní den 2. stupně (VI. 2022)

WP_pruhV posledním červnovém týdnu zorganizovali deváťáci den plný pohybu pro své spolužáky na druhém stupni. A tak jsme se vydali v úterý 28. 6. na fotbalové hřiště ve Starém Hobzí. Nejdříve proběhl turnaj v házené, kterou se děti učí v hodinách tělesné výchovy. Ti, co zrovna nehráli, měli možnost vyzkoušet hru ringo nebo badminton. Na závěr sportovního dopoledne vyhlásili organizátoři výzvu „Kdo prostřelí deváťáky“. Šlo o to, kdo vstřelí nejvíce gólů do brány, kde jako brankáři chytají všichni deváťáci najednou.
Na oběd jsme se vraceli plni sportovních zážitků a dobré nálady.


Celý příspěvek

Rubriky: základní škola | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sportovní den 2. stupně (VI. 2022)

Pasování prvňáčků na čtenáře (VI. 2022)

WP_pruhV pátek 24. 6. do naší knihovny zavítal král Knihoslav a princezna Abeceda, aby prvňáky pasovali na rytíře řádu čtenářského. Děti musely krále přesvědčit, že umí číst, a také si pro něj připravily krásné vystoupení. Byly za to obdarovány čtenářským odznakem, originální knihou určenou pouze prvňákům i malou sladkostí.
Přejeme novým čtenářům mnoho příjemných chvil strávených nad knihou.


Celý příspěvek

Rubriky: aktuality | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pasování prvňáčků na čtenáře (VI. 2022)

Jak se kameny řeknou anglicky? (VI. 2022)

WP_pruhAngličtina ve 3. ročníku
Poslední týdny školy jsme se z žáky zaměřili na opakování slovní zásoby a vět ze všech probraných lekcí. Žáci byli sami překvapeni, jakou „hromadu” slovíček už znají.

Jdeme ke Kamenům
Ve středu 22.6.2022 jsme se s žáky 4. a 5. ročníku vypravili ke Kamenům přání u řeky Dyje.
Jedná se o 2. z 11 zastavení Kristkovy podyjské glyptotéky. Nikdo z žáků o tomto místě neměl ani tušení, proto jsme se na cestu vydali s velkým nadšením.
Celý příspěvek

Rubriky: základní škola | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak se kameny řeknou anglicky? (VI. 2022)

Exkurze – 8. a 9. ročník (VI. 2022)

WP_pruhExkurze do Telče
V úterý 21. 6. osmáci a deváťáci vycestovali do Telče. Dopoledne proběhla prohlídka městského podzemí, kde se skoro nikdo nebál. Poté následovala prohlídka historického centra města a nezbytná zmrzlina. Velice jsme se pobavili při souboji ve hře bowling a po zaslouženém občerstvení v místní pizzerii jsme se vydali vlakem směrem k domovu. Pěkné počasí + dobrá parta = vydařený výlet.

Rubriky: základní škola | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Exkurze – 8. a 9. ročník (VI. 2022)

Dva projekty: Herbář | Pes

WP_pruhPředstavujeme své herbáře
V hodinách prvouky se žáci 2. a 3. ročníku učili o rostlinách, proto zakončením a shrnutím tohoto tématu byla výroba vlastního herbáře s pěti lučními bylinami a pěti listy z dřevin. Všichni se opravdu snažili a představili své pěkné herbáře spolužákům. Nyní mohou podle nich určovat názvy rostlin.

Pes – kamarád a pomocník
Dalším projektovým dnem pro žáky na 1. stupni byl den s pejsky. Pozvali jsme do školy paní Terezu Dědkovou, která umí cvičit asistenční psy pro lidi s handicapem.
V současnosti se svými pejsky provádí canisterapii. U nás ve škole nám představila plemeno border kolie, Tobíka a Dexona. Děti se dozvěděly mnoho zajímavostí o psích plemenech a jejich využití v životě lidí.

V praktické části si děti vyzkoušely ovládání psů přesnými povely, také si s pejsky zahrály. Viděly ukázky z dogdancingu a zkusily si s pejsky zatančit podle pokynů.
Video na Instagramu
(V rámci projektu EU, Šablony III)

Celý příspěvek

Rubriky: základní škola | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dva projekty: Herbář | Pes

Exkurze 1. stupně (VI. 2022)

WP_pruh1., 2. a 3. ročník
Ve čtvrtek 16. 6. jsme se vypravili s žáky 1. – 3. ročníku do nedalekých Slavonic. Navštívili jsme muzeum samorostů a minizoo Bejčkův mlýn. Pak jsme se lesní cestou vrátili zpět do města. Bylo teplé počasí, proto jsme se osvěžili zmrzlinou, která na výletě nesmí chybět. Čekání na autobus jsme si zpříjemnili na dětském hřišti. Výlet se nám vydařil.

4. a 5. ročník
Blíží se konec školního roku, a proto jsme se s žáky 4. a 5. ročníku vypravili do Slavonic. Program jsme zde měli velmi nabitý. Navštívili jsme místní podzemí, městskou věž a pevnostní areál s prohlídkou bunkru. Cestu lesem jsme si zpříjemnili pohádkovou stezkou, za jejíž zdolání žáci obdrželi diplom a sladkou odměnu. Volný čas mezi jednotlivými prohlídkami jsme vyplnili nákupem suvenýrů a zmrzliny. Počasí nám přálo. Výlet jsme si všichni velmi užili.

Rubriky: základní škola | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Exkurze 1. stupně (VI. 2022)

Hra na obchod v 1. ročníku (VI. 2022)

WP_pruhV hodině matematiky se děti zdokonalovaly ve finanční gramotnosti pomocí hry na obchod. Své dovednosti si mohly prakticky ověřit hned druhý den při nákupu zmrzliny na školním výletě.


Celý příspěvek (foto a video)

Rubriky: základní škola | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hra na obchod v 1. ročníku (VI. 2022)