mateřská školazákladní škola

Divadlo ve škole a školce | Krtek a rodina (XI. 2023)

Divadélko pro školy
V pondělí 20.11. naši školu navštívili herci z Hradce Králové. Mladší žáci a děti z MŠ se skvěle bavili u představení Nová dobrodružství veverky Zrzečky.
Starší žáci zhlédli Divadelní cestopis aneb Evropou od renesance po realismus. Zábavnou formou nám byla zprostředkována jednotlivá historická období, ve kterých zazněly úryvky ze slavných divadelních her. Největší úspěch měla ukázka Maryši od bratří Mrštíků. Někteří z nás si dokonce v jednotlivých scénách zahráli.

Krtek a rodina
V tomto týdnu jsme si s Krtečkem povídali o rodině. Dozvěděli jsme se kdo to je bratr, sestra a další členové našich rodin. Děti si přinesly fotografie rodin a popisovaly, kdo na nich je. Vyrobily si svůj domeček s rodinou.