Dopravní výchova (2. a 3. ročník)

WP_pruhVe čtvrtek 29. 4. jsme se s dětmi věnovali dopravní výchově.
Nejdříve jsme sledovali naučná videa o dětech – chodcích a cyklistech.
Připomenuli jsme si důležité zásady bezpečnosti v dopravě a také jsme prověřili znalost dopravních značek. Tu jsme si ještě ověřili na skutečných značkách na vycházce. Vyzkoušeli jsme si správné přecházení přes přechody cestou ze školy na autobusovou zastávku.
A pak nás čekala pěkná hra, která prověřila naši bystrost a rychlost.
Již rozděleni do tří skupin podle barev (červená, modrá a žlutá) jsme měli za úkol ze stanoviště běhat do vyznačeného prostoru po jednotlivcích a do družstva přinášet jednotlivé části dopravních značek, ty pak ve družstvu složit.
Hra byla výborná!
Ve třídě nás pak ještě čekaly pracovní listy s dopravními úkoly a nakonec zasloužená odměna – desky s dopravním pexesem, sešit, samolepky se značkami a reflexní odrazky třeba na aktovku.


Příspěvek byl publikován v rubrice základní škola. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.