Péče o chrup | MDŽ | Angličtina | Chemie (III. 2023)

Veselé zoubky (1. ročník)
Naši prvňáci se zapojili do preventivního programu Veselé zoubky, který pro ně každoročně připravuje dm drogerie. Tento projekt má upozornit na problematiku zubního kazu. Děti se z naučného filmu od Hurvínka a Máničky dozvěděly vše o čištění zubů i návštěvě zubního lékaře. Po vyplnění pracovního listu dostaly pěkné dárky.
Pracovní činnosti (1. – 3. ročník)
Všechno nejlepší k MDŽ od dětí z pracovních činností z 1., 2. a 3. ročníku!
Angličtina (4. ročník)
Během tématu „Počasí“, jsme se s žáky seznámili s anglickým časem budoucím i minulým.
Na závěr lekce žáci vypracovali projekt.
Příprava oxidu měďnatého
(8. ročník)
Během posledních dvou hodin chemie jsme opět laborovali. Tentokrát bylo naším úkolem připravit oxid měďnatý z modré skalice. Co všechno osmáci v tomto laboratorním cvičení prováděli? Míchali, zahřívali, filtrovali, promývali, sušili a vážili.