MŠ – Jaro se blíží | Logopedie hrou (III. 2023)

Vstávej, semínko, holala!
Jaro už se nám venku opravdu probouzí, a tak je čas na to, zasadit si nějaké semínko a čekat, jestli nám vyroste… Děti si v tomto týdnu vyzkoušely a uvědomily postup růstu rostliny od semínka. Poznávaly nová slova, seznamovaly se s prvními jarními květinami, procvičily si jemnou motoriku a učily se starat o semínko. Uvidíme, jací zahradníci z nás všech budou. 😉
Logopedie
Jak si společně zábavnou formou procvičit jazýček? To jsme si vyzkoušeli v měsíci únoru a velmi nás to všechny bavilo. Pomáhal nám v tom náš kamarád „Pepík“ (logopedická pusa), se kterým jsme si užili spoustu zábavy…
Děti procvičovaly pomocí společných i individuálních jazykových chvilek obratnost mluvidel, oromotoriku, hrály logopedická pexesa a domino, hru, kdo dříve najde slovo (obrázek), procvičovaly správnou techniku dýchání a mnoho dalších činností zaměřených na logopedickou prevenci.