základní škola

Vlastivěda | Beseda s knihovnicí | Tělocvik | Kuchtíci (V. 2024)

Vlastivěda ve 4. a 5. ročníku
Děti ve skupinách tvořily plakáty o státech sousedících s naší republikou. Informace vyhledávaly v učebnici a pomocí tabletu na internetu, malovaly vlajky a doplňovaly texty k obrázkům. Zjistily mnoho zajímavostí, turistických cílů a typických znaků pro tyto státy. Který chcete navštívit?

Beseda s knihovnicí
Na návštěvu k prvňáčkům přijela paní knihovnice z Knihovny Matěje Mikšíčka v Dačicích. Přečetla jim krásný příběh o kamarádství, zahráli si společně hudební hru a děti pak paní knihovnici přednášely básničky a četly z knihy. Děkujeme za příjemné povídání.

Tělocvik venku
Na úvod hodiny se děti důkladně rozcvičily před skokem dalekým.

Kuchtíci
Na poslední setkání si děti přály hodně oblíbené kuřecí řízky. Aby bylo jídlo lehké, rozhodli jsme se řízky marinovat v jogurtu a obalit v kukuřičných lupíncích. Řízky i hranolky jsme pekli v troubě bez použití tuku. Dětem se jídlo hodně povedlo a moc jim chutnalo.