základní škola

Přírodopis – 6. a 8. ročník | Počítáme s klokanem (III. 2024)

aktualizace 6.4. – Klokan z 1. stupně

Přírodopis
Žáci osmého ročníku dnes vyrobili v hodině přírodopisu funkční model dýchací soustavy. Pitvu žížaly v šestém ročníku jsme nahradili humánnější alternativou – vyrobili jsme si otevírací model tohoto kroužkovce. Nahlédnout do něj tak můžeme opakovaně a žádný živočich neutrpí újmu.

Soutěžíme s klokanem
I v letošním školním roce se žáci naší školy zapojili do soutěže Matematický klokan. V pátek 22. 3. se děti pustily do řešení netradičních úloh z matematiky v kategoriích Cvrček (2. a 3. ročník), Klokánek (4. a 5. ročník), Benjamín (6. a 7. ročník) a Kadet (8. a 9. ročník). Nejúspěšnější řešitelé získali drobné odměny.

Klokan na 1. stupni
Také děti od 2. až 5. ročníku se zúčastnily logické olympiády Klokan. Soutěž proběhla 22.3.
Po velikonočních prázdninách jsme vyhlásili pořadí podle počtu získaných bodů. Vítěze jsme odměnili sladkostí a na památku svého úspěchu získali tři nejlepší žáci pěkné diplomy.