základní škola

Projekt „Vlaštovka“ | Drakiáda | Exkurze (X. 2023)

Projekt „Vlaštovka“
Psací cvik „horní klička“ připomíná tělo vlaštovky s rozdvojeným ocáskem, proto jsme se o vlaštovkách mnoho naučili. Nejdříve jsme je nakrmili mouchami, zobáček nahradil kolíček a nasbírali jsme jim potravu. Zpívali jsme písničku, malovali, stříhali, lepili a nejvíce nás bavilo létat s poskládanými papírovými vlaštovkami. Tak na shledanou na jaře, milé vlaštovky! To už budeme psát písmenka, pro které je tento cvik potřebný – e, l, k, h, b… 🙂

Drakiáda
V pátek 20.10. se děti z 1. stupně vydaly pouštět draky na Strážný kopec. Draky se podařilo dostat vysoko a létali parádně.

Exkurze
Aby načerpali nové informace o učebních oborech, navštívili žáci devátého ročníku Střední odborné učiliště zemědělské a služeb v Dačicích, které dne 20. 10. otevřelo své dveře pro veřejnost. Nahlédli jsme do dílen, kuchyní a prohlédli si zemědělskou techniku. Zaujal nás trenažér řízení se satelitní traktorovou navigací a další moderní vybavení dílen. Jako bonus jsme se do Dačic a zpět svezli hasičským autem.