mateřská školazákladní škola

MŠ – kaštánky | ZŠ – jablíčka (X. 2023)

Olympiáda
Ve čtvrtek jsme si společně s dětmi a Krtečkem užili kaštanovou olympiádu, při které na děti čekalo mnoho úkolů spojených s kaštánky. 😊

Jablkohraní
V měsíci říjnu se děti ze všech tříd na prvním stupni věnovaly tématu Jablkohraní. Měli jsme výtvarnou soutěž, ve které měly děti kreslit podzimní sklizeň jablíček.
Do výtvarné soutěže se zapojilo hodně dětí, obrázky byly tvořené různými technikami, bylo těžké vybrat nejhezčí. Soutěžili jsme ve dvou kategoriích. V mladší kategorii vyhráli: Sofie, Adam a Matěj. V kategorii starších dětí vyhráli Alevtína, Martin a Daniel.
Děti ve 2. a 3. ročníku si kreslenými jablíčky vyzdobily okna ve třídě. V kroužku kuchtíků pekly jablečný perník s čokoládovou polevou. Ve 4. a 5. ročníku skládaly děti v českém jazyce básničku na téma jablíčko. Také žáci 1. ročníku se věnovali kreslení a modelování jablíček.