mateřská školazákladní škola

Exkurze do Vídně | Mikulášská nadílka (XII. 2023)

Exkurze do Vídně
Po Praze jsme navštívili také rakouské caput regni.
Předvánoční Vídeň

V pondělí 4. prosince jeli naši žáci nadýchat vánoční atmosféru do Vídně. Během exkurze jsme se nejdříve zastavili u Hundertwasserhausu. Dále následovala okružní jízda, pěší procházka v centru, zastávka u Hofburgu a Stephansdomu, do kterého mohli žáci nahlédnout. Tato katedrála je považována za jednu z nejvýznamnějších rakouských gotických památek. Nakonec jsme navštívili přírodovědné muzeum a vánoční trhy před radnicí.
Svatomikulášská nadílka
Ani letos na nás Mikuláš s anděly (lze i s anděli) a čerty nezapomněli. V úterý 5. prosince si posvítili na malé i velké hříšníky. Všem se naštěstí nakonec podařilo vykoupit nějakou básničkou či písničkou.