Legiovlak

WP_pruhVe čtvrtek 24. 10. 2019 se naši žáci zúčastnili v Telči akce Legiovlak. Legiovlak již čtvrtým rokem putuje po naší vlasti – jedná se o repliku legionářského vojenského vlaku, který ve 13 vagonech přibližuje zájemcům historii československých legionářů. Poutavý a vtipný výklad všechny zaujal a zejména chlapci ocenili ukázku nejen ručních zbraní, ale i kulometů či děla.
Na zpáteční cestě jsme se zastavili v Dačicích. Rozděleni do pěti skupin plnili žáci úkoly týkající se sladkého světového prvenství. Soutěžilo se v historii, ale byla nutná i znalost matematiky a češtiny. A kdo získal pomyslnou zlatou medaili? Všichni! Všichni se totiž snažili a prokázali znalosti, za což jim první místo po zásluze patří.

Zapněte si HD rozlišení.

Příspěvek byl publikován v rubrice základní škola. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *