základní škola

Kroužek informatiky | Robotika – 8. ročník (VI. 2024)

I v letošním roce vznikali v kroužku informatiky noví roboti. Zdatní programátoři je oživovali, učili nové povely, a tak nám v učebně pořád něco jezdilo, skákalo, houkalo a mňoukalo. Dokonce se nám i několikrát poprali nosorožci. Občas jsme nechali roboty odpočívat, zapnuli Scratch a naprogramovali jsme si jednoduchou hru. Poslední hodinu jsme uložili roboty do krabic, aby nabrali sílu do nového školního roku a vyrazili společně na zmrzlinu.

Osmáci v hodinách informatiky staví, programují, testují a vylepšují originální stroje. Kdo přeskládá se svojí robotickou rukou deset věcí v nejkratším čase? Které vozidlo dorazí do cíle jako první? Někdy je to napínavé, vždycky je to ale zábava.

kroužek informatiky
kroužek informatiky

robotické stavebnice - 8. ročník
robotické stavebnice - 8. ročník
robotické stavebnice - 8. ročník