Robotické včelky | Akce s předškoláčky (III. 2023)

Programování v 1. a 3. ročníku
Prvními krůčky k výuce informatiky a programování je prostorová orientace a plánování cesty po krocích. Po hře na roboty a hledání cesty pro kobylku na papíře děti programovaly robotické včelky „Bee-bot“. Zároveň si tím procvičovaly i probírané učivo – písmena, geometrické tvary nebo domácí zvířata. Tato činnost děti bavila a šlo jim to velice dobře. Včelka skoro vždy dojela tam, kam chtěly.
Odpoledne s předškoláky

Ve středu 15. března proběhlo již třetí setkání s budoucími prvňáčky. Tentokrát přišly děti i s rodiči a byl pro ně připraven bohatý program zaměřený na počítání. Po úvodním seznámení a povídání o jaru se naučily krátkou básničku. Vyzkoušely si „kouzelnou tabuli“ a počítaly spolu s robotickou včelkou. Na památku si vyrobily motýlka, který krásně létá. Celé odpoledne proběhlo v příjemné atmosféře. Těšíme se na shledanou u zápisu!