Divadlo | Plavání | Přírodověda (XI. 2022)

WP_pruhAfrická pohádka – Podivuhodná dobrodružství doktora Holuba
Do školy za námi přijeli herci z Divadélka pro školy z Hradce Králové. Pro děti z mateřské školy a 1. stupně zahráli africkou pohádku. V ní nám známý cestovatel a dobrodruh doktor Emil Holub vyprávěl zážitky ze své cesty po Africe. Vyléčil nastydlého slona, pomatenou žirafu, mrzutého lva, zachránil zbloudilého synáčka paní hraběnky ze spárů obrovského hada a s pomocí zvířat pěkně prohnal nezdárného lovce.
Pohádka byla nejen zábavná, ale i poučná.
Závěr plavání
Dne 23.11.2022 jsme úspěšně ukončili plavecký výcvik. Děti se v plavání značně zdokonalily a všechny lekce si s radostí užívaly. Hřebem závěrečné lekce byly plavecké závody, ve kterých mezi sebou poměřili síly naši nejlepší plavci. Z dívek se na 1. místě umístila Terezka a na 2. místě Eliška. U chlapců bylo pořadí: 1. místo Teodor, 2. místo Samuel a 3. místo Matyáš. Všichni žáci byli odměněni Mokrým vysvědčením.
Přírodověda 4. ročník – projekt „Les“
Učivo o lese děti zpracovaly ve společném projektu. Součástí projektu byly i referáty o zvířatech žijících v lese.


Příspěvek byl publikován v rubrice mateřská škola, základní škola. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.