Jak se zvířátka připravují na zimu (XI. 2022)

WP_pruhPřed příchodem zimy se příroda musí pořádně připravit. V tomto tématu jsme si s dětmi povídali o tom, jak rozdílně se zvířátka na zimu připravují. Už z minulých týdnů děti vědí, že například někteří ptáci odlétají do teplých krajin a některá zvířátka se ukládají k zimnímu spánku. Při hrách a činnostech motivovaných lesními zvířaty jsme rozvíjeli předmatematické, pohybové, předčtenářské a hudební dovednosti dětí. Mladší děti si namalovaly medvěda, který se uložil k zimnímu spánku, a starší děti veverku. Nezapomněli jsme ani na grafomotorický projev dětí. Zopakovali jsme si, čím se ježek a ostatní zvířátka živí a co musí udělat pro to, aby se připravil k zimnímu spánku. Zahráli jsme si pohybovou hru na medvěda spojenou s medvědí ukolébavkou, zahráli jsme si pohádku ,,Boudo budko….“ a na konci týdne jsme činnosti zhodnotily v komunitním kruhu.

Příspěvek byl publikován v rubrice mateřská škola. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.