Dva projekty: Herbář | Pes

WP_pruhPředstavujeme své herbáře
V hodinách prvouky se žáci 2. a 3. ročníku učili o rostlinách, proto zakončením a shrnutím tohoto tématu byla výroba vlastního herbáře s pěti lučními bylinami a pěti listy z dřevin. Všichni se opravdu snažili a představili své pěkné herbáře spolužákům. Nyní mohou podle nich určovat názvy rostlin.

Pes – kamarád a pomocník
Dalším projektovým dnem pro žáky na 1. stupni byl den s pejsky. Pozvali jsme do školy paní Terezu Dědkovou, která umí cvičit asistenční psy pro lidi s handicapem.
V současnosti se svými pejsky provádí canisterapii. U nás ve škole nám představila plemeno border kolie, Tobíka a Dexona. Děti se dozvěděly mnoho zajímavostí o psích plemenech a jejich využití v životě lidí.

V praktické části si děti vyzkoušely ovládání psů přesnými povely, také si s pejsky zahrály. Viděly ukázky z dogdancingu a zkusily si s pejsky zatančit podle pokynů.
Video na Instagramu
(V rámci projektu EU, Šablony III)

Příspěvek byl publikován v rubrice základní škola. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.