Exkurze – 6. a 7. ročník (VI. 2022)

WP_pruhCesta za historií
V propršeném červnovém týdnu nám v den naší exkurze počasí přálo. Na cestu jsme se vydali ve středu 8. 6. do historického města Slavonice. Dopoledne jsme vystoupali na městskou věž s vyhlídkou na celé město. Následovala procházka po okolí Slavonic, při které jsme navštívili muzeum samorostů, prozkoumali základy zaniklé středověké osady Pfaffenschlag a Pevnostní areál Slavonice.
Při zpáteční cestě do města se děti pobavily při vědomostní soutěži. Všem týmům se nakonec podařilo pomocí správných řešení otevřít kouzelné kryptexy, ve kterých se ukrývala odměna. Unaveni, ale spokojeni jsme se po dobrém obědě vrátili autobusem zpět do Starého Hobzí.

Příspěvek byl publikován v rubrice základní škola. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.