Projektový den – „Les“ (6.5.2022)

WP_pruhV pátek 6. 5. se děti z 1. stupně vydaly na objevitelskou výpravu. Zkoumaly stopy života lesních zvířat. Viděly otisky kopýtek a tlapek, okousané stromky od srnčí zvěře a pokácené stromy u rybníka. To je práce bobra evropského. Měly s sebou odborného poradce – myslivce pana Mášu, který jim řekl a ukázal hodně zajímavostí z místních lesů.
V myslivecké chatě děti skládaly obrázky zvířat, luštily tajenku a zamýšlely se nad významem lesa a pravidly chování v lese. Venku si mohly vyzkoušet, jak se pohybují zvířata v nerovném terénu nebo v noci. Počasí se vydařilo a program se všem líbil. Děkujeme panu Mášovi, že své znalosti předává mladé generaci.
(Projekt v rámci Šablony EU III)

Příspěvek byl publikován v rubrice základní škola. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.