Preventivní programy (V. 2022)

WP_pruhV prvním květnovém týdnu se na naší škole uskutečnily dva preventivní programy. Pro žáky 6. a 7. ročníku byl připraven program „Skrytá nebezpečí internetu“. Jeho prostřednictvím jsme se dozvěděli, jaké nebezpečné situace mohou na internetu nastat. V roli kamaráda si žáci sami vyzkoušeli nebezpečí falešné identity, která se objevuje na sociálních sítích.
Žáci 8. a 9. ročníku se zúčastnili programu „Závislosti“, ve kterém diskutovali nejen o různých závislostech, ale i o tom, proč se stane člověk závislým. Nechyběly ani konkrétní příklady z praxe. Žáci se seznámili s některými příběhy závislých osob. Na základě zjištění se pokusili vymyslet, jak by dotyčným osobám mohli pomoci od závislosti. Oba programy nám přinesly mnoho užitečných informací.
Příspěvek byl publikován v rubrice základní škola. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.