Výtvarná výchova (IV. 2021)

WP_pruhVýtvarné činnosti na konci dubna na prvním stupni…
S druhým a třetím ročníkem jsme za krásného jarního počasí vydali ve výtvarné výchově na školní zahradu. Pod pergolou si žáci vytvořili pomocí fixů na textil svoji třídní vlajku. Každý žák přispěl drobnou kresbou nebo vybarvováním přes šablony. Vlajka bude sloužit jako svolávací symbol na procházkách v tělesné výchově.
S žáky 4. a 5. jsme si ve čtvrtek ve výtvarné výchově a v pátek v pracovních činnostech povídali na téma Filipojakubské noci a pálení čarodějnic. Následně si děti ve dvojicích vytvořily, buď dle předlohy, ale většina podle své fantazie, krásné čarodějnice (kresba voskovkami nebo pastelkami v kombinaci s malbou vodovými barvami).
I přes všechna omezení, která už trvají přes rok, se snažíme věnovat tradičním tématům alespoň tvorbou…

Příspěvek byl publikován v rubrice základní škola. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.