Masopust v MŠ

WP_pruh
Masopust a karneval
Tento týden jsme si povídali o masopustu a karnevalu. Naučili jsme se básničku „Masopust“, zahráli jsme si pohybovou hru „Na medvěda“ a taneční hru „Židličkovanou“. Vyrobili jsme si masku šaška z papírového tácku a čepičku pro šaška. Také jsme si zahráli na muzikanty s orffovými nástroji. Na konci týdne jsme uspořádali spolu s dětmi z velké třídy karneval, kde jsme si společně zatancovali a zasoutěžili.

Karneval
S dětmi jsme si povídali o tom, co je „masopust“ a proč se slaví. Ve hře „Já jsem muzikant“ se děti seznámily s hudebními nástroji a ty nejjednodušší si mohly vyzkoušet samy. Opakovali jsme geometrické tvary, pojmy nad, pod, za, vedle, před, vpravo, vlevo. Zahráli jsme si postřehovou hru „Kdo se ztratil“, kde ostatní určovali schovaného kamaráda, a hru „Obouvání židle“. Děti si vyrobily masku šaška na karneval, který byl pořádaný koncem týdne.


(Zapněte si HD rozlišení na celou obrazovku)

Příspěvek byl publikován v rubrice mateřská škola. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.