Konec ledna v MŠ

WP_pruh
Povolání a řemesla
Tento týden jsme si povídali o povoláních a řemeslech. Naučili jsme se báseň „Švadlenka“. Zahráli si hru „Na švadlenu“ a „Na policii“. Procvičili jsme si jemnou motoriku při provlékání provázků a vyrobili si pruhované šaty z papíru. Ke konci týdne jsme navštívili děti ze druhé třídy, zacvičili jsme si s nimi a zahráli si hru „Na ševce“ a „Na zedníky“.

My jsme malí řemeslníci
Tento týden se starší děti z 2. třídy seznamovaly s řemesly. Dozvěděly se, co je k takovému řemeslu třeba, jaké potřebuje řemeslník nástroje a co je výsledkem jeho práce. Zahrály si na ševce a zedníky a přiřazovaly k obrázkům nástroje a náčiní, které řemeslníci potřebují ke své práci.


(Zapněte si HD rozlišení na celou obrazovku)

Příspěvek byl publikován v rubrice mateřská škola. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.