Začátek ledna v MŠ

WP_pruh
Tři králové
Tento týden jsme se chystali na příchod tří králů. Naučili jsme se lidovou píseň ,,My tři králové jdeme k vám“, zahráli si hru ,, Král sedí na trůně“ a vyrobili si papírové koruny na tříkrálový průvod. Přečetli jsme si legendu o třech králích a vyrobili betlémskou hvězdu, která provázela Tři krále na cestě do Betléma. V týdnu nám napadl sníh, a tak jsme si užívali zimní radovánky.

V lednu zima vládne
Děti se seznamovaly s hlavními znaky zimy. Provedli jsme pokus se sněhem. Děti si vyrobily sněhuláka a sněhovou vločku z papíru. Umačkaly si novinové koule a svedly ,,sněhovou bitvu.“ V týdnu nám opět napadl sníh, a tak si děti vyzkoušely koule i ze sněhu. Na závěr týdne si namalovaly sněhuláky.


(Zapněte si HD rozlišení)

Příspěvek byl publikován v rubrice mateřská škola. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.