Týden v MŠ i ZŠ (11.12.2020)

WP_pruh
Co nám přinesl tento týden ve školce a ve škole? Deváťáci se dali do laborování a procvičili si, jak je to s kyvem kyvadla (zadání ze slohu: opravte kyv kyvadla, aby se neopakovalo kyv kyv- /ale význam zůstal zachován/). Na prvním stupni dokončili soutěž o největší bramboru (hlízu, ne nešiku 😉 ), kde by se mohl pan ministr zemědělství inspirovat a podpořit pěstování českých brambor ve velkém. A ve školce se připravovali na Vánoce, ovšem stihli si i zasportovat ve školní tělocvičně (což se v MŠ smí, roušky ve školce také nenosí).

Bramboriáda na 1. stupni
odkaz ZDE

Laboratorní práce
odkaz ZDE

Příprava na Vánoce v MŠ
V prosinci nám hvězda poví, kudy se jde k Ježíškovi
Děti si zpříjemnily čekání na Ježíška pohádkami, vyprávěním o narození Ježíška, zpěvem koled a stavěním betlému. Kreslily „dopisy“ Ježíškovi se svými přáními. Zahrály si sluchovou hru „Kde je zvoneček?“ a „Kam se schoval stříbrný oříšek?“. V pátek si v tělocvičné zahrály míčové hry, zacvičily si na žíněnce, lavičce a žebřinách.

(Zapněte si HD rozlišení na celou obrazovku)

Příspěvek byl publikován v rubrice mateřská škola, základní škola. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.