Čekání na sv. Mikuláše (MŠ)

WP_pruh

Andělský týden
Tento týden jsme se připravovali na příchod Mikuláše. A protože jsem všichni hodní jako andílci, udělali jsme si Andělský týden. Povídali jsme si o andělech, vyrobili jsme si anděly z láhve, namalovali jsme anděly temperovými barvami, spočítali jsme andělské hvězdy a zahráli si na andílky. V pátek nás samozřejmě přišel navštívit Mikuláš se svojí družinou, pro kterého jsme se naučili básničku Mikuláši, Mikuláši. A protože napadl sníh, tvořili jsme anděle i ze sněhu.

Co dělají čerti v pekle
Jako každý rok se děti připravovaly i letos na „pekelnou návštěvu“. Seznámily se s pojmem „advent“. Seznámily se s postavou Mikuláše. Vyrobily si Mikuláše, čerta i anděla a vyzdobily si s nimi šatnu. Také jsme se konečně dočkali sněhu, čehož děti náležitě využily. V závěru týdne děti navštívil Mikuláš s čerty. Trošku byly slzičky, ale jinak byli všichni stateční.

Na úvodní stranu » Svatomikulášský týden v MŠ (XI. 2020)
Příspěvek byl publikován v rubrice mateřská škola. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.