2. a 3. ročník

WP_pruhJdeme nakupovat
Ve finanční gramotnosti vůbec nezaostáváme ba naopak. V pátek jsme měli projektový den “Jdeme nakupovat”. Děti se rozdělily do dvou skupin a každá si zařídila obchod. Zde prodávaly různé zboží, které si samy ocenily.
Každý žák měl na nákup 100 korun a bylo jen na něm, za co je utratí.
Prodavači se učili zase správně vracet a vystavit za nákup účtenku. V roli prodavače a zákazníka se střídali, aby si vyzkoušeli obě role. Hru brali naprosto vážně a odpovědně.

Mapa ČR a třeťáci
V prvouce si třeťáci opakovali tématický celek naše vlast na nové pomůcce. Je to koberec, na kterém je mapa České republiky. Přímo na koberci si mohli vyzkoušet orientaci na mapě. Bez problémů označili sousední státy, krajská města, řeky i pohoří. Na nové pomůcce se doslova vyřádili. V další části hodiny se pustili s chutí do pracovního listu a byly samé jedničky.


Příspěvek byl publikován v rubrice základní škola. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *