Angličtina v 6. a 7. ročníku

WP_pruhV šestém ročníku přišlo na řadu naše oblíbené téma – Animals (zvířata). V dnešní hodině jsme trénovali slovní zásobu. Čekala nás tajenka s obrázky, rozřazování zvířat do různých kategorií – zda jsou divoká nebo žijí na farmě, jestli létají nebo plavou, apod. Nejvíc nás ale baví soutěže. Dali jsme si battle! Paní učitelka nám každému napsala na tabuli pět anglických slovíček. My jsme pak museli co nejrychleji dané zvíře nakreslit. Byl to vyrovnaný souboj. Nevíme sice, jak by nás ohodnotila paní učitelka výtvarné výchovy, my se ale musíme pochválit, protože ovládáme anglická slovíčka! 🙂 A abychom si slovní zásobu ještě více rozšířili a zároveň potrénovali paměť, zahráli jsme si ke konci hodiny anglické pexeso.
V sedmé třídě se zabýváme vesmírem. Dnes jsme se seznámili se základními „vesmírnými“ anglickými slovíčky, viděli záběry z prvního přistání na Měsíci a potrénovali slovní zásobu formou odkrývání obrázků.Příspěvek byl publikován v rubrice základní škola. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *