Přírodovědný klokan (X. 2018)

WP_pruhVe středu 10. 10. se na základních a středních školách konala celorepubliková soutěž Přírodovědný klokan. Naši žáci 8. a 9. ročníku se tohoto klání opět zúčastnili. Řešili velmi složité a pestré otázky z oblasti matematiky, fyziky, biologie a zeměpisu. S 24 otázkami různé obtížnosti si nejlépe poradil Honza z 8. ročníku, který získal 54 bodů. Druhé místo obsadila Simona taktéž z 8. ročníku se ziskem 51 bodů. Na třetím místě se umístili dva žáci se stejným počtem bodů (48), a to Matěj z 9. ročníku a Tadeáš z 8. ročníku. Všem ostatním děkujeme za předvedenou snahu při řešení těchto nelehkých úloh.
Pokud Vás zajímá, s jakými otázkami si soutěžící museli poradit, máte možnost si stáhnout zadání kategorie Kadet a řešení celé soutěže.Příspěvek byl publikován v rubrice základní škola. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *