Pozorujeme žížaly

WP_pruhV přírodopise v 6. ročníku jsme se v rámci laboratorního cvičení chtěli přesvědčit o tom, co vše jsme se o kroužkovcích naučili. Živočišný materiál (žížaly) si šesťáci zajistili sami. Pozorovali jsme například vnější stavbu jejich těla, určovali přední a zadní část a snažili se i spočítat počet jednotlivých článků. Sluchem i hmatem jsme se přesvědčili o přítomnosti štětinek, které žížale napomáhají k pohybu. Zjistili jsme také, jak se mění reakce žížaly při podráždění na různých částech těla, jak reaguje na světlo a že se vyhýbá kyselému prostředí. Cvičení se žákům moc líbilo a už se těšíme na další podobná pozorování!Další články - náhodný výběr

Příspěvek byl publikován v rubrice základní škola. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *