Život v senném nálevu

WP_pruhNejvětší zábavou v přírodopise je pro šesťáky mikroskopování. Proto jsme si v jedné vyučovací hodině společně založili pokus s názvem SENNÝ NÁLEV. Vše, co jsme k tomuto účelu potřebovali (voda, seno, tráva, hlína), obstaraly děti samy. Poté, co jsme probrali teorii o prvocích, nastal čas na praktické pozorování.
Měli jsme radost, protože v našem vzorku se to trepkami opravdu hemžilo. Posoudit můžete sami v krátké videoukázce (nastavte HD kvalitu).
Šesťáci si tak skutečně ověřili velikost, tvar i pohyb tohoto jednobuněčného živočicha.
Další články - náhodný výběr

Příspěvek byl publikován v rubrice základní škola. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *