Na kole trochu jinak

WP_pruh1. stupeň + MŠ
Zbývá nám posledních pár dnů do vytoužených prázdnin. K další radosti všech dětí přispěla i návštěva dvou sportovců, kteří ve středu 7. 2. přijeli ukázat svůj sportovní um s koly. Nejprve se nám představili a pustili poutavé video o jejich sportu, abychom si udělali představu, čím se zabývají. Poté všichni společně zopakovali základy bezpečnosti. Děti dostávaly za odměnu samolepky, ze kterých měly velkou radost. Po důkladném poučení jsme se přesunuli do tělocvičny, kde nám sportovci předvedli své umění naživo. Po tělocvičně rozestavili překážky a jeden z nich všechny tyto krkolomné nástrahy zdolával na malém kole bez sedadla, ale zato s velkou lehkostí. Všichni jsme je pozorovali se zatajeným dechem a fandili, aby se jim vše podařilo. Na závěr si od nás vyslechli zasloužený bouřlivý potlesk.

2. stupeň
Ve středu 7. února navštívil naši školu tým Ride Wheel. A co tady prováděl? Připomněl nám zásady bezpečné jízdy na kole. Ale hlavně nám představil biketrial. A co to je? Je to sport, při kterém jezdci na speciálně upravených kolech překonávají překážky, aniž by se dotkli země čímkoli jiným než pneumatikami. Jejich téměř akrobatické kousky jsme sledovali se zatajeným dechem. Naši žáci si jistě z této akce odnesli nezapomenutelný zážitek.
Aktualizace 13. 2. 2018: přidáno HD video


Další články - náhodný výběr

Příspěvek byl publikován v rubrice mateřská škola, základní škola. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *